Co zabrać na majówkę?

2019-05-11

Doradzamy, o czym pamiętać, jadąc na krótki wyjazd albo na działkę. Majówka to dla wielu osób początek sezonu na grilla, ale także czas, by wyjechać za miasto lub po prostu możliwość spotkania się ze znajomymi. W Polsce początek maja często oznacza dobrą pogodę, co sprzyja licznym aktywnościom na świeżym powietrzu. Co zrobić, aby ten czasu upłynął przyjemnie, błogo i bez niepotrzebnych nerwów? Doradzamy, jak przygotować się na weekend majowy, aby o niczym nie zapomnieć. Zobacz praktyczny poradnik.

Zdrowe jedzenie i napoje – koniecznie z lodówki

Majówka to okazja do najedzenia się do syta i odpuszczenia sobie na chwilę diety. Bez względu na to, czy w menu znajdzie się kiełbasa i hamburgery, czy raczej chude mięso z kurczaka, ryba i warzywa z grilla, trzeba pamiętać o odpowiednim przechowywaniu żywności.  Jeśli potrawy są przygotowane z wyprzedzeniem i na przykład przez kilka godzin się marynują, ważne jest, by uniknąć ich zepsucia, jeszcze zanim trafią na ruszt. Jeśli dania mają pokonać długą drogą w samochodzie, najlepiej jeśli będą przechowywane w lodówce turystycznej. Zdecydowana większość modeli zasilana jest przez ładowarkę samochodową 12V, więc to ideale rozwiązanie na wyjazd. Trudno oprzeć się także pokusie odpowiedniego schłodzenia napojów, zwłaszcza, jeśli zapowiada się upalny dzień, a w odludnej okolicy nie będzie sklepu, gdzie dostaniemy schłodzony sok albo piwo. Turystyczna lodówka będzie też dobrym wyborem na każdy piknik lub wyjazd na działkę czy do domu letniskowego, gdzie brakuje standardowego sprzętu AGD lub zasilania sieciowego. O czym pamiętać, wybierając lodówkę turystyczną?


Elektronika w szczerym polu? Tak to możliwe!

Często wyjazd za miasto oznacza pożegnanie się z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Ogólnodostępna sieć Wi-Fi i gniazdo sieciowe na wyciągnięcie ręki to standard w porządnym hotelu, ale już niekoniecznie na leśnej polanie czy na działce. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do swoich mobilnych urządzeń i nie chcemy się z nimi rozstawać, dobrze jest pamiętać o zasilaniu. Przy obecnej pojemności akumulatorów, smartfony rzadko trzymają dłużej niż 1,5 dnia. Mając to na uwadze, dobrze jest korzystać z opcji oszczędzania baterii. W tym celu można zwolnić działanie procesora, zmniejszyć jasność ekranu, a także wyłączyć wszystkie niepotrzebne funkcje, jak lokalizacja, szukanie sieci Wi-Fi czy Bluetooth. Dodatkowe godziny działania zyskamy także dzięki użyciu powerbanków. Jeśli na majówkę jedziemy autem, najlepiej jest skorzystać z możliwości podładowania sprzętu za pomocą ładowarki samochodowej. Jeśli mamy więcej niż jedną osobę, która nie wyobraża sobie kilku godzin przez smartfona, dobrze jest mieć ładowarkę z więcej niż jednym wejściem USB. Obecnie bardzo tanio można kupić modele ładujące jednocześnie dwa albo trzy urządzenia.

Warto pamiętać o tym, jak wiele urządzeń działa dziś bez kabli. Jeśli chcemy puścić muzykę, warto zabrać głośnik bezprzewodowy. W bardzo prosty sposób można też drukować zrobione przed chwilą zdjęcia, dzięki drukarkom mobilnym, które są tak małe, że zmieszczą się w każdej torbie czy plecaku.


Pamiętaj, żeby mieć plan B – co robić na majówce, gdy leje deszcz?

Wszyscy marzymy o spokojnej, beztroskiej i - przede wszystkim - słonecznej majówce. Niestety, pogoda potrafi płatać figle i czasami deszcz na początku maja jest równie wielkim zaskoczeniem, jak dla drogowców śnieg w grudniu. Dobrze jest przewidzieć taką ewentualność i brać poprawkę na to, że prognozy pogody (zwłaszcza długoterminowe) nie zawsze się sprawdzają. Opady, zimny wiatr i niższa temperatura nie jest jednak żadną tragedią i wciąż można przyjemnie spędzić czas. Jaki można mieć pomysł na weekend majowy, gdy aura nie sprzyja?

Grill elektryczny zamiast tradycyjnego – potrawy z grilla są świetne i wcale nie trzeba ich przygotowywać na zewnątrz, a paleniska rozpalać węglem. Grill elektryczny to równie dobry sposób na przygotowanie tego, co lubimy najbardziej. Jeśli pogoda nie sprzyja, wciąż można zjeść wszystkie pyszności, tyle, że w pomieszczeniu, a nie na zewnątrz. Elektryczne grille też znacznie łatwiej utrzymać w czystości, dzięki ich nieprzywierającej powłoce.
 
Do góry