Ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem – jaki wybrać?

2021-03-28

Masz ochotę na pyszną kawę? Perfekcyjny napar niczym z włoskiej kawiarni możesz przygotować we własnej kuchni, włączając tylko jeden przycisk. Ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem zaparzy dla Ciebie aromatyczne espresso lub cappuccino z warstwą mlecznej pianki. Sprawdź, jaki model wybrać!
 
Ekspres do kawy z młynkiem – funkcje
Przymierzasz się do zakupu ekspresu ciśnieniowego, który przygotuje kawę ze świeżo zmielonych ziaren? Aby porównać poszczególne modele, musisz wiedzieć, jakie cechy urządzenia są najistotniejsze. Oto ważne funkcje, jakie powinny mieć ekspresy do kawy z młynkiem:

  • młynek – do mielenia kawy najlepszy jest młynek żarnowy, który równomiernie rozdrabnia ziarna. Możesz wybrać ekspres z młynkiem ceramicznym albo stalowym – oba zapewniają podobną jakość mielenia, ale ten wykonany ze stali nierdzewnej jest znacznie trwalszy. Sprawdź też, czy ekspres pozwala na precyzyjną regulację grubości mielenia,
  • spieniacz do mleka – to szczególnie ważny element, jeśli preferujesz kawę latte lub cappuccino. Ekspres powinien automatycznie spieniać mleko do konsystencji gęstej pianki, utrzymując ją w odpowiedniej temperaturze,
  • intuicyjny panel sterujący – musi pozwalać na wygodną obsługę ekspresu. Najlepiej, jeśli ekspres ma możliwość zapisania własnych programów – wtedy swoją ulubioną kawę przyrządzisz za jednym dotknięciem przycisku, 
  • elementy łatwe w czyszczeniu – sprawdź, czy ekspres do kawy z młynkiem można szybko rozłożyć, a poszczególne elementy wyjąć i umyć w zmywarce. Dodatkowym atutem jest możliwość przechowywania pojemnika z mlekiem w lodówce.


Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem wybrać?
Nie wiesz, jaki ekspres automatyczny kupić? Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, sięgnij po urządzenie z górnej półki, na przykład DeLonghi Primadonna S Evo ECAM 510.55.M. Ekspres ten parzy kawę pod ciśnieniem aż 19 barów. Jest wykonany ze stali nierdzewnej i wyposażony w trwały stalowy młynek. Jego atutem jest specjalna karafka na mleko, która utrzymuje jego odpowiednią temperaturę. Ekspres ma intuicyjny panel, za pomocą którego możesz wybrać popularne rodzaje włoskiej kawy (espresso, cappuccino, latte), a także zapisać własne ustawienia. Ekspresem możesz też sterować za pomocą smartfonu.
 
Szukasz sprzętu przystępnego cenowo, lecz wciąż wysokiej jakości? Ciekawą propozycją będzie ekspres do kawy z młynkiem Krups Roma EA8160. Wytwarza ciśnienie 15 barów, co pozwala na parzenie znakomitego espresso. Za pomocą intuicyjnego panelu sterującego możesz szybko wybrać rozmiar i moc przygotowywanej kawy. Ponadto ekspres pozwala na zapisanie ustawień, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością przyrządzić ulubiony napar. Jeśli od czarnej kawy wolisz tę z dodatkiem mleka, docenisz dyszę spieniającą i łatwy w czyszczeniu, zewnętrzny zbiornik na mleko.
 
Nie jesteś pewien, jak sprawdzi się dany ekspres do kawy z młynkiem? Opinie klientów pomogą Ci podjąć decyzję. O powyższym modelu Szymon pisze: Przede wszystkim superwygląd, łatwość w czyszczeniu, zarówno części ekspresu, jak i pojemnika na mleko. Choć praca ekspresu nie należy do najcichszych, to wynagradza to smak przyrządzonej kawy. Łatwość obsługi ekspresu sprawia, że obsłuży go nawet dziecko.
 
Najlepszy ekspres automatyczny do kaw mlecznych
Jesteś miłośnikiem mlecznych kaw z delikatną pianką? Automatyczny ekspres ciśnieniowy z młynkiem przygotuje za Ciebie pyszne cappuccino i idealne, trzywarstwowe latte macchiato. Jaki model najlepiej się do tego nada? Wybierz ekspres z dyszą spieniającą z regulacją emisji pary i pojemnikiem na mleko, np. DeLonghi ECAM 350.55.B. Został wyposażony w technologię LatteCrema. Ekspres posiada dwa oddzielne układy hydrauliczne z kontrolą elektroniczną. Co to oznacza dla Ciebie? Puszysta pianka będzie miała idealną konsystencję i temperaturę. Zależy Ci na perfekcyjnym latte? Dobry ekspres oddzieli mleko od pianki, dzięki czemu w szklanka zostanie napełniona trzema równymi warstwami.
 
 

Do góry