Pomoc

Czy muszę się zarejestrować aby dodawać ogłoszenia?
Tak, rejestracja jest wymagana aby zamieszczać ogłoszenie. Będziesz mieć wtedy możliwość zarządzania dodawanymi ogłoszeniami, możesz zarejestrować swoje konto podając swój e-mail (będzie on służył jako login) oraz dowolnie wybrane hasło. Po zalogowaniu będziesz mieć możliwość dodawania, usuwania oraz edycji ogłoszeń. Będziesz mógł także zakupić dodatkowe promowanie swoich ogłoszeń oraz wywróżenia.

Po rejestracji nie otrzymałem e-maila z hasłem potrzebnym do zalogowania się.
Jeżeli po rejestracji nie otrzymałeś e-maila aktywacyjnego sprawdź folder Spam, być może przez pomyłkę wiadomość od nas została zakwalifikowana jako Spam. Jeżeli po 24h nadal nie dotarł do Ciebie e-mail z linkiem aktywującym, skorzystaj z opcji przypomnienia hasła

Jak zwiększyć szanse na pozytywny odzew na moje ogłoszenie?
Umieść w ogłoszeniu kilka zdjęć, upewnij się, iż treść ogłoszenia zawiera odpowiednią ilość szczegółów, sprawdź czy podałeś aktualne dane kontaktowe. Powiadom znajomych przesyłając im link do ogłoszenia. Jeżeli masz konto na Facebooku, kliknij na link "Lubię to" , tak aby znajomi z Facebooka także zobaczyli Twoje ogłoszenie. Ponadto dodaj ogłoszenie Wyróżnione lub Promuj na stronie głównej dzięki czemu więcej osób je zobaczy - ogłoszenia Wyróżnione oraz Promowane na stronie głównej  wyróżnione są specjalnym kolorem i wyświetlane są zawsze przed standardowymi ogłoszeniami.  

Jak długo wyświetlane będzie moje ogłoszenie?
W zależności od wybrane opcji, standardowe ogłoszenie może być wyświetlane przez okres 14 , 30 , 60 , 90 dni.

Mam problem z dodaniem zdjęcia do ogłoszenia.?
Zdjęcia, które dodajesz do ogłoszenia muszą być w formacie JPG. Ich rozmiar natomiast nie może przekraczać 3 MB. Jeżeli zdjęcia, które chcesz dodać są większe niż wspomniany limit lub są w innym formacie, skorzystaj z dowolnego programu do obróbki zdjęć w celu ich zmniejszenia i zapisania jako JPG. Do każdego ogłoszenia, w zależności od rodzaju, możesz dodać od 0 do 10 zdjęć. Zdjęcie, które dodasz jako pierwsze zostanie ustawione jako zdjęcie główne ogłoszenia.

Dlaczego moje ogłoszenie zostało usunięte z serwisu?
Najprawdopodobniej Twoje ogłoszenie po określonym czasie wygasło, o czym poinformowaliśmy Cię w osobnym e-mailu. Istnieje także możliwość, iż Twoje ogłoszenie mogło naruszać Regulamin serwisu i zostało usunięte przez administratorów.

Czym są Wyróżnione Ogłoszenia - Promowanie Ogłoszenia na liście ?
Ogłoszenia Wyróżnione - Promowane na liście ogłoszeń to ogłoszenia, dzięki którym możesz dotrzeć do większej ilości użytkowników, szybciej sprzedać przedmiot, oferowane usługi itd. Są one wyróżnione specjalnym żółtym kolorem, dzięki czemu są bardziej widoczne niż ogłoszenia standardowe.  Za dodanie ogłoszenia Wyróżnionego pobierana jest jednorazowa opłata uzależniona od okresu wyświetlania 7, 14, 30 dni. 

Jak dodać oraz opłacić ogłoszenie Wyróżnione?
Ogłoszenie Wyróżnione możesz dodać klikając standardowo na przycisk "Dodaj ogłoszenie" a następnie wybierając opcję "Ogłoszenie Wyróżnione". Po dodaniu ogłoszenia można je opłacić za pomocą karty płatniczej lub przelewu bankowego.

Czym są Promowane Ogłoszenia na stronie głównej?
Ogłoszenia Promowane na stronie głównej to specjalne, bardzo widoczne ogłoszenia, wyświetlane na stronie głównej w osobnym module gdzie tylko są wyświetlane ogłoszenia promowane. Ogłoszenia te wyświetlane są losowo zawsze na górze strony głównej, dzięki czemu więcej użytkowników zobaczy Twoje ogłoszenie i skontaktuje się z Tobą. Za Promowanie Ogłoszenia na stronie głównej  pobierana jest jednorazowa opłata w zależności od okresu wyświetlania 7, 14, 30 dni.  

Jak zareklamować swoją firmę lub usługi za pomocą bannerów?
Jeżeli posiadasz firmę/oferujesz usługi, możesz zareklamować się za pomocą bannerów graficznych wyświetlanych w różnych miejscach serwisu dostępne miejsca banerów. W celu umieszczenia bannera reklamowego serwisie Prosimy o kontakt z biurem info@ceneto.pl

Jak uchronić się przed oszustwem?
Pamiętaj aby zachować ostrożność przy dokonywaniu transakcji. Dokonuj jedynie zapłaty gotówką! Nigdy nie przekazuj zaliczek, ani nie dokonuj wpłaty na konto zanim nie spotkasz się bezpośrednio ze sprzedawcą i nie popiszecie odpowiedniej umowy. Umów się na bezpośrednie spotkanie ze sprzedawcą w celu zapłacenia za przedmiot. Na spotkanie wybierz miejsce publiczne. Standardowa paczka za pobraniem również nie chroni w stu procentach przed oszustwem, ponieważ najczęściej należy najpierw dokonać zapłaty, a dopiero później można sprawdzić zawartość paczki. Najlepiej nie odpowiadaj na ogłoszenia pisane w innym języku niż polski, w szczególności ignoruj wszelkie odpowiedzi pisane łamaną angielszczyzną. Nie podawaj także swojego adresu zamieszkania zanim spotkasz się ze sprzedawcą.

Nie znam hasła, jak mogę dokonać edycji ogłoszenia?
Po dodaniu ogłoszenia lub utworzeniu konta w serwisie, hasło zostało wysłane na podany adres e-mail. Jeżeli nie otrzymałeś e-maila z hasłem lub go skasowałeś skorzystaj z opcji przypomnienie hasła. Jeżeli po przypomnieniu hasła lub utworzeniu konta nie otrzymałeś e-maila z instrukcjami, sprawdź folder Spam - być może przez pomyłkę wiadomość od nas trafiła do tego folderu.

Ktoś przez pomyłkę podał mój numer telefonu w ogłoszeniu.
Jeżeli ogłoszeniodawca przez pomyłkę podał Twój numer telefonu, skontaktuj się z nim i poinformuj go o zaistniałej pomyłce. Jeżeli z różnych powodów nie możesz się z nim skontaktować skorzystaj z tego formularza celem usunięcia Twojego numeru z ogłoszenia. Alternatywnie, możesz skontaktować się bezpośrednio z nami przesyłając dokument potwierdzający, iż numer telefonu należy do Ciebie. Możesz również przypisać numer  telefonu do swojego konta w serwisie, dzięki czemu nikt inny, poza Tobą, nie będzie mógł dodać ogłoszenia z podanym numerem telefonu - aby skorzystać z tej opcji użyj tego formularza

Czy pośredniczycie w transakcjach?
Nie pośredniczymy i nie jesteśmy stroną żadnej transakcji pomiędzy użytkownikami. Umożliwiamy jedynie zamieszczanie ogłoszeń. Używasz usług i uczestniczysz w tych transakcjach na własne ryzyko, a jakiekolwiek szczegóły dotyczące transakcji czy płatności ustalasz bezpośrednio z osobą, która zamieściła dane ogłoszenie. Dlatego, tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z ofert.

Co zrobić jeżeli ogłoszeniodawca nie wywiązał się z umowy?
Jeżeli pomimo naszych zaleceń zdecydowałeś się na przelew a ogłoszeniodawca nie wywiązał się z umowy, nie dostarczył zamówionych usług lub towaru, lub wydaje Ci się, iż padłeś ofiarą oszustwa, spróbuj jeszcze raz się z nim skontaktować celem wyjaśnienia sytuacji. Jeżeli to nie pomoże, możesz zgłosić sprawę na policję szczegółowo opisując i dokumentując całą sytuację.

 Pamiętaj zatem o tym aby posiadać wystarczającą ilość środków w swoim Pakiecie, tak by wszystkie ogłoszenia, w których aktywowałeś tą opcję, mogły zostać automatycznie przedłużone. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujący Cię temat, masz dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się uwagami - skontaktuj się z nami poprzez formularz lub info@ceneto.pl


 

Do góry